Příběh Příběhářek

A tak jsme se hledaly, až jsme se našly... 

Zkrátíme si to: potkala se holka, co umí fotit, s holkou, která rozumí zvířatům, a oslovily třetí, která tvoří z vlasů umění. Rozhodly se, že udělají renesanci ve focení a že dopřejí všem zúčastněným krásné zážitky. A tak se stalo, že v listopadu 2022 vznikly Příběhářky. Ani když potkaly čtvrtou kreativní duši, vizážistku, nebyly kompletní. Za Příběhářkami totiž stojí další škála šikovných, kreativních a srdečných lidí, kteří se podílejí. Od manželů, přes kamarády, až po babičky, které nám hlídají děti.


O tom, že jsou naše zážitky opravdu jedinečné, také nasvědčuje fakt, že jsme získaly ocenění "Krušnohoří regionální zážitek". Jsme za tento "malý velký" krok velmi vděčné a těšíme se, kam posuneme naše počiny dále.  


Fotografka Marieta

Do Klášterce nad Ohří se přestěhovala, když se zamilovala do místního kluka. A tak se stalo, že ji toto místo opravdu přirostlo k srdci. Vystudovala audiovizuální produkci na VOŠP v Praze a poté absolvovala v ateliéru dokumentární režie Jany Hádkové na FAMO v Písku. Dlouhá léta působila na volné noze v reklamních agenturách, natáčela reklamní spoty, dokumentární filmy, a produkčně zaštiťovala filmové projekty. A to vše nyní propojuje v Příběhářkách: svoji kreativní duši s láskou k plánování a organizování.


Chovatelka zvířat Cůla 

Naše Cula vás každopádně vždy potěší svým smíchem. Je srdečná, akční, plná zájmů a talentů. Především v ní obdivujeme talent naslouchat zvířatům. Kůň ji zajímá ve chvíli, kdy se ostatní přestávají dívat. U zvířat působí tak sebejistě a právě zvířata definují její život, její podstatu a smysl. Je chovatelkou všemožných zvířat, trenérkou koní a jezdců. Vystupuje s cirkusovými kousky a právě její čtyřnohé ratolesti propůjčuje na zážitky Příběhářek. Více o Cule se také dočtete na stránkách její stáje.


Vlasová stylistka Lůca

Naše druhá Lucka a opět další ryzí duše projektu je tvůrkyně účesů. Od jakživa byla velmi kreativní: nádherně kreslí, skládá básně, je to náš snílek a romantik. Nejvíce si na ní ceníme toho, že u ni každý nalezne pochopení a tak také odhadne, jaký účes by dané ženě vyhovoval. Ráda naslouchá a volí účes podle duše svých klientů. Umí experimentovat, pracuje s přírodninami, které komponuje do účesů, a dokonale také zvládá minimalistické účesy.


Vizážistka Martina 

Služebně" nejmladší z Příběhářek, ale neméně důležitá část naší party je vizážistka Martina, která svoji vášeň v líčení začala rozvíjet právě díky Příběhářkám. Má za sebou studium oboru zaměřeného na požární ochranu, a tak se smějeme, že je svému oboru stále věrná, protože hasí spoušť na našich tvářích. K umění měla vždy blízko, ráda maluje a tak si namísto plátna vzala lidský obličej. Absolvovala několik vizážistických kurzů na Make-up Institute Prague.

A děkujeme našim manželům, všem přátelům, Aničkám, Týnkám, Anetkám, Kulhošům, Kačkám, Daliborům, dětem a našim rodičům, kteří se na projektu jakkoliv podílejí. Kteří doplňují náš doprovodný program většinou dobrovolně. Kteří s námi pořádají jarmarky a jiné akce. Děkujeme především vám klientům za důvěru a těm dlouhodobým dvakrát tolik. Jsme vděčné za každé vaše sdílení a zpětnou vazbu k naší práci.
Díky za vás všechny, vaše oddané Příběhářky