Jak se připravit na focení - co ne/dělat?

06.03.2023

Chcete na focení opravdu zazářit? Sepsaly jsme pár tipů a rad, kterými doporučujeme se řídit, pokud se chystáte na váš den F. 

  1. Seznamte se s fotografem před samotným focením: Ten, kdo vás má fotit, by vám měl být sympatický. Jak se před ním budete cítit, se následně projeví také na fotkách.
  2. Neexperimentujte (s barvou vlasů, účesem, líčením, outfitem). Toto pravidlo se váže ke klasickým portrétům, samozřejmě na např. kostýmovaných focení se naopak na experimentech staví. Na klasický portrét nebo rodinné focení si oblečte, co je vám pohodlné, v čem se cítíte příjemně a sví. Neměňte radikálně svůj vzhled, nestříhejte si po 10 letech ofiny. Fotky vám zůstávají na památku a dokumentují vás, teď a tady. 
  3. Naličte se: i když líčení neholdujete, fotografie si alespoň jemné líčení žádá. Zvýrazněte své oči, potlačte nedokonalosti na pleti. Stále budete působit přirozeně a zbavíte se rušivých detailů. 
  4. Kosmetický salón navštivte alespoň týden dopředu: za tu dobu se vám již zklidní pleť po čištění. Opadne případné opuchnutí, barvené obočí dosáhne své přirozené podoby.
  5. Pečlivě si vyberte svého fotografa: nevybírejte si fotografa podle ceníku. Nevěřte na náhody, že zrovna s vámi dopadne focení lépe, než se jeví jeho portfolio. Dosavadní práce fotografa by vás měla oslovovat, jeho rukopis by vám měl být příjemný.
  6. Nechte pupínek pupínkem: ani doma se den před focením nepouštějte do přehnaných zásahů, i když vám vyraší nepěkný pupínek. Vezte, že si retušér při postprodukci s drobnými nedokonalostmi lehce poradí. 
  7. Inspirujte se: internet je plný fotografií i tipů, jak se nechat fotografovat. Podívejte se na pózy, výrazy či styling a vyberte si pro sebe to co sedí a líbí se i vám. Tak vzhůru na focení