Příběh Martiny- Když si splníte sen

20.04.2023
Píšeme další krásný příběh, tentokrát je o životě Martiny, věhlasné tkadleny, mámy pěti dětí, pěstounky a konečně novopečené babičky.

V podhůří Krkonoš s manželem provozují řemeslnou dílnu a tkalcovské muzeum. Za ten čas budování, kdy začínali s pár kačkami po kapsách, jim pod rukama vyrostlo pět dnes už dospělých dětí, vybudovali z ruiny starého statku zázemí pro řemeslníky a tvůrce. A loni z kraje léta se konečně dočkali také prvního vnoučete, což je podle Martiny role, kam směřovala celý život. I když je plnohodnotnou babičkou několika dětí, o které s manželem pečovali v přechodné pěstounské péči, začalo jim tímto nové, snad už to poklidné stádium života, kdy tkají na stavech, předou na kolovrátku u rozpálené pece, a v ní se zrovna dopékají povidlové buchty, jež vnoučátka nedočkavě vyhlížejí.


Je to možná až moc romantický příběh, ale právě ten také můžeme číst v laskavých očích této skvělé ženy. A já jsem šťastná, že ji po boku mám celý můj život. Martinu jsem tak trochu donutila k pár fotkám, kdy jsme vyšly k tomuto nádhernému stromu schovanému na okraji Doupovských hor. Než jsme se tam dokodrcaly s kočárem, malá vnučka se oddávala tvrdému spánku, sluníčko a jeho paprsky se vzdálily na míle daleko a Martinu přepadal strach z hrozícího nebezpečí návštěvy divokých prasnic střežící své malé. A tak jsem se smířila s rychlofocením a pár fotkami, které Martině snad poslouží jako vzpomínka na začátek nové éry života.